Prírodná záhrada

Hospodársky dvor, na ktorom sa nachádza budova sýpky chceme upraviť ako atraktívny priestor pre širokú verejnosť. Činnosť v sýpke a záhrada by mali spolu byť v harmonickej jednote. My sme sa rozhodli upraviť priestranstvo formou prírodnej záhrady. Nadväzujeme na existujúce ovocné výsadby. Nachádza sa tu starší jabloňový a slivkový sad a mladé výsadby kôstkovín. V areáli budovy Sýpky je vybudované zavlažovacie jazero osadené vodným rastlinstvom.

    Prírodná záhrada je záhrada plná života, záhrada v  súlade s prírodou.  Je to oáza nie len pre každého návštevníka ale aj rastliny a živočíchy.

   Jednotlivé časti záhrady môžu mať rôzny účel – zeleninová záhrada, bylinková záhrada, ovocná záhrada, záhrada z menej známych ovocných druhov. Chceme v nej vytvoriť oddychové zony pre návštevníkov. Citlivo umiestniť objekty pre vzdelávanie,  zábavu a relax.  Architektonické prvky majú zásadný vplyv na celkové vyznenie a funkciu záhradnych kompozícii. Oporné steny, pergoly, vyvýšené záhony, deliace prvky, a oddychové zákutia s umením vytvárajú výrazný výtvarný a priestorotvorný  efekt. Vnášajú do záhrady dôležitý vertikálny rozmer, pomáhajú vytvoriť priestorovú ilúziu. Záhrada by mala byť zaujimavá a príťažlivá v každom ročnom období.

Cieľom je vybudovať ukážkovú prírodnú záhradu s vynimočným vzhľadom, inšpirujúcu každého návštevníka. Záhradu s prvkom prekvapenia.

     Záhrada ponúka množstvo aktivít počas celého roka. Chceme vytvoriť program zaujimavý pre celé rodiny, jednotlivca ale aj pre skupiny. Svojou činnosťou by sme radi oslovili deti z materských škôl, základných škôl a deti so špecialnymi potrebami.